Základní škola Pěší v Ostravě-Muglinově připravila v termínu od 25. do 26. října 2010 pro žáky sedmých až devátých ročníků dvoudenní sportovně turistickou pobytovou akci v oblasti Moravskoslezských Beskyd. Tato akce byla součástí dlouhodobého koncepčního záměru školy ve smyslu vedení žáků ke zdravému a aktivnímu životnímu stylu a ochraně přírody.

Perfektní ubytovací, stravovací a relaxační podmínky poskytl našim žákům a pedagogickému doprovodu horský hotel Mesit, nacházející se v malebné beskydské obci Horní Bečva.

V pondělí 25.října jsme vyrazili vlakem z Ostravy hlavního nádraží do Frenštátu pod Radhoštěm a následně autobusem do Trojanovic – Ráztoky. Odtud jsme se sedačkovou lanovkou vyvezli na atraktivní beskydské turistické středisko Pustevny. Zatímco v údolí Ráztoky panoval podzim, po výjezdu sedačkou na Pustevny nás přivítalo typické zimní počasí – čerstvě napadaný sníh a zasněžené stromy jako v pohádce Mrazík. Až se nechtělo věřit, že je teprve říjen. Po občerstvení v typické valašské restauraci Libušín jsme z Pusteven vyrazili na 15. kilometrovou pěší túru směrem do místa našeho ubytování – hotelu Mesit. Během túry jsme prošli velice hezká a romantická místa centrálních Beskyd – Tanečnici, Čertův mlýn, Martiňák, sedlo Kladnatá a hřeben Mečůvku.

Túra byla krásná, ale současně také fyzicky náročná, a proto děti příchodu do hotelu velice ocenily relaxaci v bazénu a pěnivé vířivce, v nichž načerpaly novou energii, tolik potřebnou pro taneční rej v rámci večerní zábavné diskotéky.

Po úterní snídani v podobě švédských stolů nastoupily děti v  9.00 hodin k zahájení sportovních soutěží. Nejprve proběhl ve venkovním sportovním areálu turnaj v malé kopané a po jeho skončení následoval v hotelové tělocvičně turnaj ve stolním tenise. Je jasné, že po velkých sportovních výkonech dětí musela opět přijít na řadu relaxace, jak jinak než v hotelovém bazénu a vířivce. Po obědě a rozloučení s hotelovým personálem jsme přistaveným autobusem vyrazili zpět ke svým domovům.

Příští sportovně turistickou akci máme naplánovánu do oblasti Javorníků na moravsko-slovenském pomezí.

Děti i my dospělí se již na tuto další akci moc těšíme.