Naše škola opět připravila pro naše žáky 6.- 9. tříd lyžařský výcvikový kurz. Ten se letos konal v týdnu od 17.2. do 23.2. ve Zlatých Horách. Vzhledem k počasí, které tuto zimu panuje, jsme se učitelé i žáci strachovali, aby bylo vůbec na čem lyžovat. Naštěstí sjezdovka Příčná, na které probíhal týdenní výcvik, byla uměle zasněžená a tak naše obavy byly zbytečné.

Po příjezdu jsme se ubytovali v příjemném prostředí sporthotelu Bohemaland a už rychle na oběd, který byl, ostatně jako všechny jídla po celý týden, výborný. Odpoledne jsme se vydali na svah, kde jsme se rozdělili do družstev a v těch pak probíhala výuka na svahu až do soboty. Kromě lyžování si děti užily spoustu legrace. V rámci večerních programů plnily různé soutěžní úkoly, které jsme si pro ně připravili my učitelé nebo si je vymysleli žáci sami. Největší radost a zároveň boj o mikrofon pak způsobila karoke párty. Většina také s nadšením využila nabídku zúčastnit se pátečního večerního lyžování. Tradičně pak byl pro žáky připravený závod ve slalomu, kterého se zúčastnili jak pokročilý lyžaři, snowboardisté, tak i začátečníci. Večer pak proběhlo zhodnocení celého kurzu, vyhlášení výsledků závodu a bodování pokojů. Žáci byli odměněni diplomy a sladkostmi.

Mgr. Petra Horehleďová