Určitě si každá paní učitelka s dětmi povídá o zimě, o tom, jaké je počasí, jaké máme zimní svátky a hlavně o zvířátkách, která to s potravou nemají v zimě jednoduché. A určitě jsou vděčné za každou lidskou pomoc.

Žáci 5. ročníku v pracovních činnostech vyrobili pro ptáčky jednoduchá krmítka, která zavěsili na stromy kolem školy a dávají jim tam zrní.

Ve 3. třídě jsme se rozhodli také pomoci zvířátkům - zdobením stromečků ovocnými a zeleninovými řetězy.

Letos jsme se vydali na Haldu Emu. Pod kopcem děti ve skupinkách začaly zdobit stromy. Se svým výsledkem byly spokojené, měly úsměv na tváři a radost, že mohly dát zvířátkům něco dobrého.

Poté jsme se vydali nahoru na Haldu Emu a kochali se výhledem na celou Ostravu. A když nám ještě zbyl čas si zahrát naši oblíbenou hru "Bomba", všichni se spokojeni vrátili zpátky do školy.

Moc bychom si přáli, aby se tato "pomoc zvířátkům" stala pro nás tradicí. Aby každý pomáhal zvířátkům třeba tím, že nebude v lese odhazovat odpadky a bude se chovat tiše. My jsme moc rádi, že "naši třeťáčci" tato pravidla dodržují.

Markéta Hlinková, Monika Koprovská