Tak, jako každý rok, jsme i letos uspořádali pro naše žáky turistický kurz. S nadšením se přihlásilo 29 dětí. V pondělí 28.5. jsme tak vyrazili na 4 dny směr Jeseníky. Ubytování bylo zajištěno na chatě Zátiší v Karlově pod Pradědem. Odpoledne jsme se vydali na „krátkou“ procházku po okolí a večer samozřejmě nechyběl táborák, během kterého probíhala stezka odvahy. Tu pro své spolužáky připravili žáci 9. třídy. Následující den jsme se probudili do krásného slunečného počasí. Odhodlaným krokem jsme vyrazili na Praděd. Cesta byla dlouhá a pro některé snad i nekonečná. Nabalené řízky, na kterých jsme si pak pochutnali, vykouzlili ale zase všem úsměv a vrátili energii. Po příjezdu z celodenního výletu zpátky na chatu, jsme si ještě opekli špekáčky a hurá na kutě. Příštího dne dopoledne jsme jen tak relaxovali u chaty, hráli badminton, stolní tenis, volejbal. Některým zbyla i síla zúčastnit se fotbalového turnaje. Orientační závod, který na žáky čekal odpoledne, zvládli nakonec všichni. I když pravdou je, že některým to trvalo o „trochu“ déle J Večer proběhlo vyhlášení a ocenění těch nejlepších a pak už nic nebránilo závěrečné diskotéce. Turistický kurz jsme si všichni užili, těšíme se příští rok na další!

Petra Horehleďová