Zdraví některých mých žáků IV. třídy ZŠ Pěší, Ostrava-Muglinov je díky znečištěnému ostravskému ovzduší citlivé a problematické, řada z nich trpí astmaty a různými druhy alergie. Proto jsme se s kolegyní Lenkou Rastočnou rozhodly, že s nimi prožijeme pětidenní antismogovou školu v přírodě v Beskydech na Kolářově chatě Slavíč. V pondělí 19.9.2011 jsme cestování vlakem a autobusem ukončili pěší túrou k chatě dlouhou 7 km. Nahoře už nás čekala zavazadla a pochvala majitelů Martynkových za podaný výkon. Každý den dopoledne jsme po výuce a dobrém obědě hodinu odpočívali a poté nás čekala řada zajímavých sportovních a hravých přírodopisných a vlastivědných úkolů. Uvedu hlavně lesní běh přes překážky s plněním úkolů, hledání pokladu, pěší túra na horskou chatu Kamenité, „savování“ triček s přírodními motivy, táborák, stavba srubů v lese, stezka odvahy, karneval lesních strašidel a jízdy na koních, které měly největší úspěch. Ráno i odpoledne byli žáci bodováni za úklid a večer se hodnotil celý prožitý den. I přes nepříliš příznivé počasí mohu říci, že se celý pobyt velmi zdařil. Odměnou nám byly spokojené děti, které prožily mnoho zajímavých dobrodružství a po celou dobu dýchaly čerstvý horský vzduch. V pátek 23.9.2011 jsme se ve večerních hodinách vlakem a autobusem vrátili zpět domů. 

Třídní učitelka

Renáta Pánková