V týdnu 6. - 10. 6. 2011 proběhl ve školní družině na základní škole Pěší v Ostravě - Muglinově TÝDEN SE ZVÍŘÁTKY. Hned v pondělí si děti z přinesených fotografií vyrobily obrázky na nástěnku se jmény svých zvířecích mazlíčků nebo oblíbených zvířátek.Následovala beseda, soutěže ze znalostí o zvířatech a v rámci tohoto týdne děti ve středu 8.6. navštívily ZOO Ostrava. Tentokrát zde děti nebyly pouze za zábavou, ale zároveň plnily dané soutěžní úkoly zaměřené na chování zvířat ve výbězích a na kočkovité šelmy. Ve vyhledávání potřebných informací si děti vedly výborně, vzájemně si pomáhaly, takže samozřejmě zbyl dostatek času i na prohlídku jiných zvířat, hry v dětském koutku i nákup upomínkových předmětů. Ve čtvrtek děti vyráběly vlastní ZOO - zvířátka z kartonu, plastelíny i omalovánky, nechyběl ani film z edice ÚŽASNÁ PLANETA - Zákon džungle, Divoké kočky a Zvířata Ameriky.Všechny děti netrpělivě čekaly na pátek, kdy proběhlo bodování a vyhodnocení nejúspěšnějších mladých zoologů.