ČTVRŤÁCI V PLANETÁRIU
publikováno: 30.06.2021

Konec školního roku jsme nemohli zakončit bez školního výletu.

Tentokrát jsme si ho naplánovali do Planetária na program „Dobrodružná cesta k planetám“.

Všechny děti udivilo, jak vypadá Mars a že se tam nachází největší sopka Olympus Mons. Na Saturnu jsme prohledávali balvany v jeho prstencích a nakonec jsme doletěli až do mrazivého království trpasličí planety Pluto.

Na hvězdné obloze jsme viděli meteory, komety, blízké a vzdálené hvězdy, souhvězdí či Mléčnou dráhu.

Po programu jsme měli ještě dostatek času, abychom si prošli Experimentárium. Velmi se nám líbily expozice s interaktivními exponáty, které jsou rozmístěné ve všech patrech budovy.

Na zpáteční cestě jsme si užívali krás lesa, zahráli jsme si naši oblíbenou hru „Bomba“ a osvěžili se v potoce.

Věříme, že i tentokrát si všichni odnesli mnoho zajímavých informací a hezké vzpomínky na tento výlet.

Všem dětem a rodičům přejeme krásné a pohodové prázdninyJ

Markéta Hlinková a Monika Koprovská

fotogalerie zde: