LAMPIONOVÝ PRŮVOD S PODZIMNÍ STEZKOU A TVOŘENÍM
publikováno: 17.11.2023

Po procházce s lampiony byla nachystána stanoviště dětmi z 2. stupně. Na nich si všichni vyzkoušeli házet na plechovky, jízdu na koloběžce, hod na cíl, kimovou hru na zrak či hmat. Oblíbeným bylo kreslení na ruku. Děti si vybraly motiv, který se jim zalíbil, a starší kamarádi jim ho nakreslili. Aby se rodiče a jejich děti nenudili čekáním na splnění stanovišť, bylo v okolí na stromech vyvěšeno 22 kartiček s úkoly. Správná písmenka v odpovědích odkryla tajenku. S tajenkou a získanými razítky za splněná stanoviště se  děti s rodiči postupně vydali do školní jídelny pro medaili a odměnu. Teplý čaj a drobné pohoštění všechny určitě zahřál.

Tak jako v minulém roce, i letos na všechny čekaly podzimní dílničky. Děti si za pomoci rodičů vyrobily ježka z hlíny a z kaštanů, ptáčka či kočičku z lepenky. Jablíčko nebo hrušku si lepily z barevných papírů.

Ve večerních hodinách se všichni postupně vytráceli domů se svými dárečky za venkovní úkoly a s výrobky z dílniček.

Děti s rodiči nám svou účastí potvrdili, že společné akce mají rádi.

Poděkování patří paní učitelkám a asistentkám z 1. stupně, vychovatelkám a žákům z 2. stupně za přípravu celé akce.

Tato aktivita proběhla s přispěním "Programu na podporu rozvoje kvality školství z rozpočtu statutárního města Ostravy na rok 2023".

fotogalerie zde:

IMG-20231115-WA0004 (1).jpg