Velký úspěch mladých výtvarníků…
publikováno: 16.06.2023

Naši žáci se zúčastnili v regionální soutěžní výtvarné přehlídce Evropa, ve které chci žít, kterou vyhlásil Úřad městského obvodu Slezská Ostrava pod záštitou Mgr. Richarda Vereše, starosty městského obvodu Slezská Ostrava.

Žáci základních škol městského obvodu Slezská Ostrava měli výtvarně zpracovat námět: „Slezská Ostrava, součást mozaiky Evropy 2050“.

Hlavním cílem celého projektu bylo zachytit svůj region, jeho výjimečnosti z minulosti, současnosti a v budoucnosti v době kdy už žáci sami budou dospělí.

Žáci naší školy kresebnými technikami ztvárnili dobře známé ostravské ulice, starobylé, industriální památky i současnou architekturu a pohled do budoucnosti Ostravy.

Samotné žáky taky napadlo zpracování výtvarného úkolu formou fantazijní mapy, kde zobrazili mapu Evropy jako ostrov plný přírody, mapu světa v minulosti nebo pohled na Evropu v roce 2050.

Vybraní žáci navštívili spolu s panem ředitelem Mgr. Kamilem Tabáškem a paní učitelkou Mgr. Klárou Luxovou slavnostní zahájení vernisáže výstavy vybraných prací žáků a předání ocenění úspěšným žákům a jejich pedagogům.

Nakonec jsme si celou výstavu prohlédli a každý si odnesl sladké a drobné odměny.

Gratulujeme:

Lucii Greškové (7. Třída), která nakreslila "Bolt Tower v novém kabátě" - ostravskou věž v oblasti DOV a v jejím horizontu zachytila její vlastní pohled do budoucnosti. Porota Lucce udělila hlavní cenu s postupem do celostátního kola v Praze.

Úřad městského obvodu Slezská Ostrava udělil speciální cenu Danielovi Gáborovi (6. třída), který na svém obrázku s názvem “Nové náměstí” zachytil Masarykovo náměstí v Ostravě kde se snažil o setkání minulosti s budoucností.

Mgr. Klára Luxová

fotogalerie zde: