NOC S ANDERSENEM
publikováno: 03.04.2023

NOC S ANDERSENEM

V pátek 31. 3. proběhl 23. ročník pohádkové Noci s Andersenem. Naše škola se této mezinárodní akce zúčastnila již po šesté. V tomto roce jsme si s dětmi připomněly:

100. výročí narození ilustrátorky Heleny Zmatlíkové

100. výročí narození Daisy Mrázkové

180 let od vzniku Andersenovy pohádky Ošklivé káčátko

90 let Ferdy Mravence a 100. výročí založení The Disney Studios + Myšák Mickey.

K těmto tématům si žáci 2. stupně připravili stanoviště pro své mladší spolužáky. Na nich děti plnily úkoly a hledaly písmenka v knihách do tajenky. V mezičase děti luštily křížovky, vymýšlely pohádkové příběhy, vybarvovaly tematické omalovánky či koukaly na pohádky „Ošklivé káčátko“ a „Císařovy nové šaty“.

Po setmění jsme se při svíčkách snažili přivolat ducha pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Letos jsme měli štěstí, že se přišel podívat právě na naši školu a promluvit pár slov.

Večer byl zakončen rozdáním sladkých cen, památečních listů a pohlednice.

Před spaním jsme si ještě pochutnali na výborné pizze, po které již malé děti začala přepadat únava. Po zachumlání se do spacáků si ještě před usnutím poslechly pohádku, kterou jim přečetly velké děti.

Těm se ještě samozřejmě spát nechtěloJ Zahrály si hry a povídaly dlouho do noci.

Ráno jsme si dali na snídani buchty od maminek a zahráli pár her.

Věřím, že si děti budou díky těmto zážitkům pamatovat kdo je H. CH. Andersen či Ferda Mravenec, Myšák Mickey a další osobnosti, o kterých tato akce letos byla.

Markéta Hlinková, Kateřina Vykoukalová, Eva Čapková, Monika Koprovská, Hana Hricišinová

noc s andersenem.jpg