Ve středu 17.2. se konal v tělocvičně naší školy již tradiční karneval pro děti I.stupně a jejich mladší sourozence a kamarády. Zadovádět si přišlo 57 dětí v maskách a spostu z nich doprovodili rodiče i prarodiče. Jako na každém správném karnevalu i my jsme vyhodnotili nejlepších 10 masek, pořádně jsme si zatančili,zasoutěžili, do her zapojili i rodiče a na závěr nechyběla ani bohatá tombola. Akci pro děti připravily vychovatelky ŠD, o ozvučení se postaral Mgr. Ondřej Svoboda a pomocnou ruku přiložili i žáci 9. třídy T.Klvaňa, P.Hromádka, J.Liška a T.Matějová. A jak to bude za rok? Uvidíme.

Za okny to vypadá jako jaro, ale i přesto v naší školní družině proběhl 18.1. - 22.1. tématický týden CO NA TO PANÍ ZIMA. Celý týden jsme chodili oblečeni v zimních tónech, převážně bílé a ledově modré. V úvodu děti přinesly referáty na téma zima a zimní sporty, ve skupinkách jsme vyrobili PANÍ ZIMU - I.oddělení jako koláž z látek, ve II.oddělení jako loutku. Práce děti bavila a povedla se jim. Pak nezbývalo, než namalovat této paní ledový palác a toho jsme se zhostili jako jednotlivci. V průběhu týdne nechyběl ani kvíz a křížovka na toto téma, zazpívali jsme si písničky a koukli na zimní pohádky.Celý týden byl bodován a po zásluze odměněn. Jen ten sníh nám k tomu chyběl.
vychovatelky ŠD L.Rastočná a A.Fojtková

V pondělí 14.12. se ve školní družině konalo již tradiční vánoční tvoření rodičů s dětmi. V 16 hodin se sešlo ve školní jídelně 19 dětí se svými rodiči, prarodiči či tetami, aby si v příjemné předvánoční atmosféře vyrobili pár drobností s vánoční či zimní tématikou. Všichni se pustili za doprovodu koled s chutí do práce a odnesli si domů 7 výrobků - ozdobenou baňku, vánoční vázičku, stromeček z borovicové šišky, stříbrný zvoneček, modrou filcovou hvězdu,andělíčka a sněhuláčka. Tímto jsme také zahájili týden vánočního tvoření ve školní družině, kde si děti vyrábějí různé ozdoby, řetězy a nebudou chybět ani vánoční přáníčka.
Vych. ŠD Lenka Rastočná a Andrea Fojtková

Ve středu 25.11. navštívilo 42 dětí školní družiny v rámci TÝDNE S KULTUROU zákulisí Divadla loutek v Ostravě. Byl to opravdu nevšední zážitek. Děti si osahaly různé loutky a maňásky, dozvěděly se ,ve kterých pohádkách hrají, zkusily si zahrát pohádku O neposlušných kůzlátkách a navštívily alternativní scénu. Nadšení bylo veliké. V průběhu tohoto týdne ovšem děti opět sbíraly body za referáty, kvízy i malby. Besedovalo se o kultuře, o divadlech, kinech, hudbě, o návštěvách hradů a zámků. Většina dětí se opravdu snažila, takže odměny nechyběly.
Vych. ŠD L. Rastočná a A. Fojtková

Podzim jsme s dětmi přivítali již ve čtvrtek 17.9. celodružinovou akcí, a to skupinovým malováním draků křídami na chodník. Samotný projektový týden ve znamení podzimních barev zahájily děti v úterý 29.9. přinesením referátů o podzimu a žlutou barvou. Děti v tomto týdnu luštily křížovky,malovaly podzimní vílu či skřítka, plnily pracovní listy a modelovaly z plastelíny. Přes červenou středu, zelený čtvrtek a hnědý pátek se mnozí dostali ke spostě bodů a ti nejlepší samozřejmě až k vítězství. Všechny soutěžící děti byly po zásluze odměněny. A jaký týden nás čeká příště? Nechte se překvapit.
Vych.ŠD Lenka Rastočná a Andrea Fojtková
Více článků...