Vybrat tu správnou střední školu je teď pro „deváťáky“ prioritou . Abychom jim rozhodování ulehčili, poskytujeme informace, zveme zástupce středních škol na besedy, navštěvujeme IPS, výstavu Vysokoškolák, středoškolák, učeň, účastníme se soutěže Řemeslo má zlaté dno  a také vyrážíme na exkurze přímo na střední školy. Tak jako tomu bylo 24.1. 2020  ,kdy jsme navštívili Vítkovickou střední školu.Byl pro nás připraven bohatý program.Po úvodní prezentaci se naši žáci mohli aktivně zapojit do výuky anglického a českého jazyka, prohlédli si odborné učebny a byli přímo v dílnách, kde provozují praxi studenti výučních i maturitních oborů. A jako každý rok si pár „deváťáků“ oddechlo, protože teď už mají vybráno , přihlášku podají právě sem. Tak ať je to pro ně ta správná volba !

Mgr. Hana Kuřilová