V pondělí 17. 6. 2019 jsme se rozhodli vyjet do Zlatých Hor za krásami zdejší přírody, přibrali jsme s sebou paní učitelky, Kaszubovou a Lepíkovou, za dobré chování během školního roku. První den jsme se vydali na pěknou procházku lesem k zřícenině hradu Edelštejn. Po náročném výkonu jsme zašli do místní restaurace načerpat novou energii na večerní hry. Večer jsme si za naší chatou společně zahráli fotbal, později hráli společenské hry.

Další den ráno jsme si připravili ve skupinkách snídani, a pak jsme vyrazili za zajímavostmi do Zlatokopeckého skanzenu. Dozvěděli jsme se zde, jak se těžilo zlato, které jsme po prohlídce zlatorudných mlýnů a tavicí pece mohli hledat v kádích s vodou. Pokračovali jsme dále prohlídkou hornické osady. Při cestě zpět na chatu jsme si nakoupili v místním obchodě suroviny na oběd a večeři, kterou jsme si opět uvařili v kuchyňce naší chaty. Večer se konalo opékání špekáčků. Kluci, ale i holky si zacvičili v místním parku na posilovacích strojích.

Ve středu 19.6.2019 jsme se sbalili na cestu domů a odjeli zpět do Ostravy. Výlet se nám parádně povedl a myslím, že na něj budeme všichni ještě z naší „devítky“ dlouho vzpomínat.

Vaše devátá třída