Dvoudenní dobrodružství naší třídy započalo ve čtvrtek 13. 6. cestou vlakem na Štramberk.

Počáteční výšlap do kopce uběhl rychle, protože děti byly ještě plny síly a energie:) Ze Štramberské trúby se nám naskytl nádherný výhled na okolní krajinu. Druhým zastaveníčkem pro nás byla jeskyně Šipka. Jeskyni děti důkladně prozkoumaly a s paní asistentkou jsme se nestačily divit, co všechno tam uviděly - kousek ruky, zub či kosti :)))))

Nad jeskyní, kde bylo velice příjemně, si děti zahrály různé hry a poobědvali dobroty, které jim maminky přichystaly.

Z jeskyně nás čekala náročná cesta do Kopřivnice. Tam jsme navštívili Technické muzeum Tatry. Stará auta se nám líbila natolik, že se u všech chtěly děti vyfotit.

Zpáteční cesta vlakem uběhla rychle a než jsme se nadáli, byli jsme opět v Ostravě. Z trolejbusu děti skoro utíkaly, protože se těšily, až se "ubytují" ve stanech. Chystání pelíšků si náležitě užily, ale hlad je ze stanů vyhnal na večeři.

Se setměním jsme šli prozkoumat okolní les a hledat v něm zapomenuté bludičky. To se již setmělo úplně a s malinkým strachem jsme je přece jenom našli. Šťastní a vyčerpaní jsme zalezli do svých stanů a nechali si zdát hezké sny.

Posledním letošním zastavením na cestě poznání  byla v pátek halda Ema. Děti znovu překonaly samy sebe. Ke škole jsme přišli unavení, špinaví, šťastní a plni nezapomenutelných zážitků.

Markéta Hlinková, Monika Koprovská