V pátek 29. 3. 2019 se uskutečnil již 19. ročník kouzelné pohádkové noci s Andersenem. V tento den se sešly děti v 18 zemích světa, aby si připomněly H. Ch. Andersena a jeho tvorbu. Druhým tématem bylo 70. výročí nakladatelství Albatros a připomenutí si jeho kmenových autorů - např. Eduarda Petišku, Františka Nepila, Ondřeje Sekoru a dalších.

Na tuto pohádkovou noc jsme děti motivovaly čtením Makového mužíčka a Ferdy Mravence. Ve třídě máme výstavu knih z nakladatelství Albatros, do kterých děti nahlížely během přestávek a ve čtenářských dílnách se i do některých začetly. Ve výtvarné výchově si vyzkoušely navrhnout a nakreslit obal na svou oblíbenou knihu.

Jak celá akce proběhla?

V jídelně byla připravena výstavka knih z nakladatelství Albatros, které slavilo 70. výročí svého vzniku. Některé děti se hned do knih začetly, jiné se dívaly na pohádku H. Ch. Andersena - Císařovy nové šaty.

Mezitím se starší kamarád s mladším vydali po škole hledat knihy s úkoly a následně spolu luštili křížovku z Albatrosu.

Když čtenářům vyhládlo, byla vyhlášena soutěž o nejzajímavější chlebíčky, na kterých si potom všichni pochutnali.

Po večeři starší čtenáři četli mladším. A ve svých pelíškách si na dobrou noc poslechli audio pohádku "Princezna na hrášku".

Po snídani dětem udělala radost kniha se záložkou, tužka a pamětní kartička.

Všichni jsme si celou akci moc užili a už se těšíme na další ročník:)

Markéta Hlinková, Kateřina Vykoukalová a Monika Koprovská