V pondělí 17. 9. vyrazila skupinka dvaceti dětí na adaptační pobyt. Po jízdě vlakem a autobusem nás čekal výšlap na Slavíč. Po prvních dvou kilometrech strmého stoupání nás uchvátil pohled na Beskydy. Další čtyři kilometry jsme šli poklidným tempem lesem po hřebeni. Na Slavíči už nás čekal výborný oběd. Po ubytování se a seznámení s okolím děti čekala stezka odvahy při svíčkách. Všechny odvážlivce překvapila nádherná noční obloha. Děti se seznámily s některými souhvězdími, viděly i planetu Mars, Mléčnou dráhu a družice.

V úterý dopoledne na děti čekala vědomostní hra v lese. Po jejím úspěšném splnění se vydaly hledat poklad. Ten byl s radostí nalezen a spravedlivě rozdělen. Odpoledne nás čekala túra na chatu Kamenitý. Během cesty a na louce u chaty jsme si zahráli různé hry. Pojmenovávali si stromy, plody, ukázali mraveniště a povídali si o životě mravenců.

Po večeři se všichni moc těšili na pyžamovou party a myslím si, že si ji náležitě užili.

Ve středu před polednem jsme se vydali na cestu domů.

 

Markéta Hlinková a Monika Koprovská