V pondělí 20.prosince 2010 se v tělocvičně Základní školy Pěší v Muglinově uskutečnil 1.ročník velice zdařilého florbalového turnaje žáků 5.-9.ročníků ZŠ Pěší - FIKO CUP. Štědrým a velkorysým sponzorem turnaje byl pan Rudolf Ficek a jeho firma FIKO sídlící na Lassalově ulici v Ostravě-Hrušově.

Soutěže se zúčastnilo celkem 82 dívek a chlapců, kteří byli rozděleni do dvou kategorií – mladší žáci (5.-7. ročník) a starší žáci (8.-9.ročník). Turnaj měl skvělou sportovní úroveň, kterou vhodně doplnila akční a povzbuzující atmosféra v publiku.

Všichni účastníci turnaje byli za své sportovní výkony oceněni hodnotnými odměnami i praktickými dárky, využitelnými ve školní výuce.

Věříme, že tímto prvním ročníkem florbalového turnaje FIKO CUP byla založena hezká tradice florbalového sportování v ZŠ Pěší a již nyní se těšíme na 2.ročník turnaje v roce 2011.

Závěrem ještě jednou děkujeme za sponzorskou podporu turnaje firmě FIKO a jejímu majiteli panu Rudolfu Fickovi.

Mgr.František Vrána, ředitel ZŠ Pěší