V úterý 7. 5. pořádal Český atletický svaz již 6. ročník štafetového poháru pro žáky a žákyně 1. stupně. Naši školu reprezentovalo 16 žáků, kteří postupně běželi štafetu mladších, starších a smíšených družstev. Ve volných chvílích si vyzkoušeli doplňkové disciplíny - hod medicinbalem a skok daleký.

Celá soutěž se nesla v duchu fair play.  I když naši žáci nevyhráli, atmosféra celého dopoledne byla úžasná. Všichni se povzbuzovali, fandili a dodávali si odvahu.

Markéta Hlinková, Monika Koprovská

V pátek 29. 3. 2019 se uskutečnil již 19. ročník kouzelné pohádkové noci s Andersenem. V tento den se sešly děti v 18 zemích světa, aby si připomněly H. Ch. Andersena a jeho tvorbu. Druhým tématem bylo 70. výročí nakladatelství Albatros a připomenutí si jeho kmenových autorů - např. Eduarda Petišku, Františka Nepila, Ondřeje Sekoru a dalších.

Na tuto pohádkovou noc jsme děti motivovaly čtením Makového mužíčka a Ferdy Mravence. Ve třídě máme výstavu knih z nakladatelství Albatros, do kterých děti nahlížely během přestávek a ve čtenářských dílnách se i do některých začetly. Ve výtvarné výchově si vyzkoušely navrhnout a nakreslit obal na svou oblíbenou knihu.

Jak celá akce proběhla?

V jídelně byla připravena výstavka knih z nakladatelství Albatros, které slavilo 70. výročí svého vzniku. Některé děti se hned do knih začetly, jiné se dívaly na pohádku H. Ch. Andersena - Císařovy nové šaty.

Mezitím se starší kamarád s mladším vydali po škole hledat knihy s úkoly a následně spolu luštili křížovku z Albatrosu.

Když čtenářům vyhládlo, byla vyhlášena soutěž o nejzajímavější chlebíčky, na kterých si potom všichni pochutnali.

Po večeři starší čtenáři četli mladším. A ve svých pelíškách si na dobrou noc poslechli audio pohádku "Princezna na hrášku".

Po snídani dětem udělala radost kniha se záložkou, tužka a pamětní kartička.

Všichni jsme si celou akci moc užili a už se těšíme na další ročník:)

Markéta Hlinková, Kateřina Vykoukalová a Monika Koprovská

I v tomto školním roce pátá třída s p. uč. Vykoukalovou připravila pro své mladší spolužáky dopravní dopoledne. Formou obrázků, zábavných kvízů a křížovek si děti připomněly dopravní značky, dopravní prostředky, důležitá telefonní čísla, jak se zachovat při krizových situacích, pravidla chování na chodníku a silnici. Dětem se líbila praktická část, ve které si vyzkoušely slalom na koloběžce a základy zdravovědy.

Páťáci si na závěr napsali test se společnou kontrolou.

Závěrem každý dostal malou odměnu v podobě reflexního přívěšku a nálepky. Za tyto ceny opět děkujeme Aktiv BESIPU a panu Lažovi za jejich zprostředkování.

Markéta Hlinková a Monika Koprovská

Spaní ve škole je pro děti vždy velkým zážitkem. A zvláště pro malé prvňáčky, kteří svou první školní noc zažili 22. 2. 2019. Po důkladné přípravě svých pelíšků, proběhlo slavnostní „Pasování na písaře“, zakončené předáním diplomů. A pak vypukla ta správná večerní zábava, děti soutěžily a tančily na velké discoshow. Nadšeným a vyhládlým dětem přišly vhod výborné pizzy. Vrcholem pelíškování byla stezka odvahy, kterou připravili pro prvňáčky jejich starší kamarádi ze 6. třídy. Děkujeme! Spokojené a vydováděné děti se pak převlékly do pyžamek, vyčistily zoubky a zalezly do svých pelíšků. Pohádka na dobrou noc a ukolébavka nemohly chybět. Ráno už na děti čekala pestrá snídaně, o kterou se postaraly maminky. Při úklidu si děti nadšeně vyprávěly o svých nočních zážitcích. Tak zase za rok!
Mgr. Renáta Pánková, Mgr. Kateřina Vykoukalová

Dne 9.1.2019 proběhl na naší škole pro 2. – 5. třídu pod vedením školní psycholožky Den hezkých vztahů. Stejně jako posledně žáci druhého stupně, si i menší děti v průběhu jedné vyučovací hodiny zahrály různé hry pro podporu kvality kolektivu.

Děti měly např. skládat ve skupinkách složitou skládačku, která potrápila i ty nejbystřejší hlavičky. Také měly možnost vyjádřit druhým spolužákům nějakou pochvalu a předat jim Stužku přátelství, či spojit se klubíčkem se všemi spolužáky.

Žákům se hodina líbila a mohli si zkusit zase něco nového.

Mgr. Zuzana Ledvoňová

školní psycholožka