Ve středu 24.4. se děti školní družiny vydaly spolu se svými vychovatelkami a studentkami pedagogické fakulty do Komenského sadu, aby si zde užili krásné slunečné jarní odpoledne. Nejdříve si děti zasoutěžily v družstvech a zahrály pohybové hry a pak hurá do Dětského ráje. Řádění na průlizkách, houpačkách a kolotočích završili všichni zmrzlinou nebo nanukem. Příjemně naladěni jsme se vydali na cestu ke škole, kde nás již očekávali rodiče.
Od pondělí 8.dubna se děti školní družiny se svými vychovatelkami a paní asistentkou pustili do výroby různých velikonočních motivů. Některé ozdobily školní jídelnu a oddělení, jiné si děti odnesly domů. V pondělí 15.4. se také děti zúčastnily velikonoční dílničky v KD Muglinov, odkud si rovněž odnesly spoustu hezkých výrobků a moc se jim tam líbilo.
V rámci týdne s pohádkou se ve středu 27.3. uskutečnila ve školní družině pohádková párty. Děti oblečené do masek dorazily do ŠD před půl pátou. Některé si sebou nesly i spacák, karimatku a potřebné oblečení, poněvadž se chystaly zde přenocovat. Po půl páté vypukla pohádková zábava, kterou si pro děti opět připravily studentky pedagogické fakulty. Zahájili jsme promenádou masek, následně byl zařazen tanec a hry s hudbou. Aby si děti trošku odpočinuly, přesunuly se do oddělení, kde si ve skupinách zahrály POHÁDKOVÉ RISKUJ a pak zase hurá do víru tance a her. Samotný závěr párty patřil ohodnocení masek. Po 18.hodině si vyzvedli rodiče děti, které ve školní družině nespaly. Poté začala pohádková honba za pokladem. Tato však musela být v půli přerušena, protože pizza nepočká a hladovci se na ni s chutí vrhli. Po večeři si děti poklad našly, rozdělily a mohly se ještě vydovádět při večerní diskotéce. Po 21.hodině bylo třeba se připravit do pelíšků, zakuklit do spacáků a při četbě pohádek se pomalu ponořit do říše snů. Ráno nás čekala bohatá sladká snídaně od hodných maminek a pak už rychle pobalit věci a hurá do školy.
Od 25.3. do 29.3. probíhal ve školní družině již dětmi oblíbený TÝDEN S POHÁDKOU. V pondělí děti přinesly na výstavku své oblíbené knížky, ze kterých jsme si pak denně četli nějaké kapitolky a příběhy. O knihách i přečtených ukázkách děti živě besedovaly. Se studentkami pedagogické fakulty, které u nás zrovna byly na praxi, si děti vyrobily loutky pohádkových postaviček a s těmi pak ve skupinkách hrály malé divadelní scénky pro ostatní. Děti si také zahrály na holoubky z pohádky Popelka a ve skupinkách třídily hrách, čočku a fazole, ale pozor, u nás to bylo na čas. Své hlavičky pak potrápily dvojice při napsání POPLETENÉ POHÁDKY a tu samozřejmě doplnily i kresbou. Nechyběl ani pohádkový kvíz. Děti byly opět celý týden bodovány a poté po zásluze odměněny.
V tomto školním roce probíhá ve školní družině kroužek MALÝ KUCHAŘÍK. Teď již jen 7 dětí se stále zdokonaluje v kuchtění všelijakých dobrot a práce jim vždy jde pěkně od ruky. Za první pololetí si vysloužili malou vařečku.
Vych.ŠD L.Rastočná
Více článků...